Novo: Ephraim Kishon - najduhovitiji pisac na svijetu!

Ephraim Kishon

Ephraim Kishon (1924-2005), izraelski književnik, dramatičar, scenarist i filmski redatelj mađarsko-židovskog porijekla, jedan je od najvećih i najomiljenijih svjetskih humorista i satiričara – "najduhovitiji čovjek na svijetu". Autor je velikog broja knjiga pripovijetki i humorističkih feljtona, te scenarist i redatelj dva za Oskara nominirana filma – oba su, naravno, komedije. Djela su mu prevedena na 37 jezika i objavljena u gotovo pedeset milijuna primjeraka širom svijeta. Bio je iznimno popularan i čitan u bivšoj Jugoslaviji.

Pripremili smo novi, cjeloviti prijevod njegove najpopularnije knjige Kod kuće je najgore iz 1977. godine (izborna lektira za 8. razred osnovne škole). Kroz urnebesni humor, autor opisuje obiteljske dogodovštine, piše o svojoj voljenoj ženi Sari, "najboljoj supruzi na svijetu", o svojoj djeci, kućnim ljubimcima, susjedima, rodbini ...